• rozwiń

Nowy wiceminister od kolejnictwa. Kolejarzem nie jest

Nowy wiceminister od kolejnictwa. Kolejarzem nie jest
Foto: TVN24 Foto: W jakim kierunku pojedzie polska kolej?

Zbigniew Klepacki został nowym wiceministrem infrastruktury i rozwoju odpowiedzialnym za sprawy kolei. Szefowa resortu Elżbieta Bieńkowska powiedziała, że choć Klepacki nie jest kolejarzem, to jest pewna, że dla kolei zrobi więcej niż niejeden kolejarz.

Klepacki objął stanowisko w poniedziałek. - Znam pana Zbigniewa Klepackiego od wielu lat. Ufam w jego zdolności zarządzania i radzenia sobie z trudnymi tematami. Doskonale uzupełnia on mój zespół. Pomimo że nie jest kolejarzem, to jestem pewna, że dla kolei zrobi więcej niż niejeden kolejarz - powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową Bieńkowska.

Ekspert od zarządzania

Jak poinformował resort rozwoju, Klepacki jest ekspertem zarządzania, pracował m.in. w Banku Gospodarstwa Krajowego, Narodowym Banku Polskim, w firmach konsultingowych, teleinformatycznych oraz w branży przemysłu lekkiego.

Nowy wiceminister zapowiedział, że jego zadaniem będzie próba rozwiązania problemu degradacji polskich kolei regionalnych. - Ministerstwo samo nie jest właścicielem takich kolei, ale ma, moim zdaniem narzędzia, aby egzekwować politykę transportową - powiedział nowy wiceminister.

- Mam zamiar zdynamizować proces legislacyjny związany z bezpieczeństwem na kolei. Będę w tych sprawach bardzo zdeterminowany. Bezpieczeństwo jest wartością nadrzędną - dodał.

Zmiany w resorcie

Poprzedni wiceminister odpowiedzialny za kolejnictwo - Andrzej Massel - został wraz z trzema innymi wiceministrami odwołany pod koniec listopada. Resort infrastruktury informował wówczas, że dymisja nie ma związku z merytoryczną oceną pracy Massela, a spowodowana była wyłącznie reorganizacją prac ministerstwa.

Resort infrastruktury i rozwoju powstał w listopadzie ub.r. po połączeniu ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej oraz ministerstwa rozwoju regionalnego. Na czele tego "superministerstwa" stanęła Elżbieta Bieńkowska, która jednocześnie została wicepremierem w rządzie Donalda Tuska. Były minister transportu Sławomir Nowak w połowie listopada podał się do dymisji, co miało związek z wątpliwościami prokuratury dotyczącymi jego oświadczeń majątkowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane