• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Nowy tytuł szykuje się do debiutu

Nowy tytuł szykuje się 
 do debiutu
Foto: INFOR PL//wirtualnemedia.pl Foto: Kobosko o nowym tytule

Nowa codzienna gazeta "Dziennik Gazeta Prawna", która powstanie w wyniku fuzji "Gazety Prawnej" i "Dziennika" – pojawi się w sprzedaży 14 września 2009 roku.

Nowy tytuł będzie się składać z trzech grzbietów: stron białych (z tematyką dotychczas poruszaną przez "Dziennik"), łososiowych (Forsal - strony gospodarcze) i żółtych (prawo i podatki). Dwie ostatnie części wywodzą się z "Gazety Prawnej".

Nasz projekt ma solidne podstawy biznesowe, choć oczywiście zdajemy sobie sprawę, ze powstaje w trudnej rynkowo sytuacji. Poradzimy sobie tym lepiej, jeśli w przyszłym roku nastąpi oczekiwane przez ekspertów ożywienie gospodarcze.

kobosko

W dalszym ciągu ukazywać będą się dodatki: Kultura, Program TV, Nieruchomości Warszawa i Podróże. Decyzja na temat pozostałych dodatków nie została jeszcze podjęta. Nie wiadomo także nic o ewentualnych zmianach kadrowych.

- Wierzymy w sukces "Dziennika Gazeta Prawna". Deklarujemy uzyskanie minimum 110 tysięcy egzemplarzy średniej sprzedaży – mówi Michał Kobosko, redaktor naczelny „Gazety Prawnej” i „Dziennika”, a w przyszłości także szef nowej gazety.

"Damy radę"

W połączonym tytule ma być to wszystko, czego poszukują i co cenią czytelnicy "Gazety Prawnej" i "Dziennika". - Bieżące informacje i pogłębione analizy biznesowo-prawne, unikalne komentarze ekspertów podatkowych, bogaty serwis ekonomiczny. Te elementy wzbogacimy o treści, których czytelnicy musieli dotąd szukać w innych tytułach prasowych - wylicza Kobosko.

I zapewnia, że projekt ma solidne podstawy biznesowe, choć zdaje sobie sprawę, że powstaje w trudnej rynkowo sytuacji. - Poradzimy sobie z tym lepiej, jeśli w przyszłym roku nastąpi oczekiwane przez ekspertów ożywienie gospodarcze - mówi redaktor naczelny nowej gazety.

Wydawcą „Dziennika Gazeta Prawna” jest INFOR Biznes, spółka należąca do grupy kapitałowej INFOR PL. INFOR Biznes jest także wydawcą serwisów internetowych www.dziennik.pl, www.gazetaprawna.pl i www.forsal.pl.

INFOR Biznes przejął "Dziennik" od jego dotychczasowego wydawcy niemieckiego Axel Springer (wydawca także "Faktu" i "Przeglądu Sportowego").

bgr/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane