• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Nowy tydzień. Stopy procentowe, nastroje w przemyśle i wolna od handlu niedziela

Nowy tydzień. Stopy procentowe, nastroje w przemyśle i wolna od handlu niedziela

W nowym tygodniu czeka nas sporo danych ze świata i z Europy. Ale też ważne decyzje NBP i Europejskiego Banku Centralnego o poziomie stóp procentowych. Pamiętajmy też o wolnej od handlu niedzieli.

W niedzielę Zielone Świątki, a więc ustawowy zakaz pracy w placówkach handlowych. Kolejny taki zakaz już 19 czerwca - w Boże Ciało.

Poniedziałek

Tego dnie rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, na którym RPP podejmie decyzję ws. wysokości stóp procentowych. Zgodnie z deklaracjami członków Rady i prezesa NBP, zmiany nie należy się spodziewać. 

Poniedziałek to także ważny dzień ze względu na odczyty nastrojów w gospodarkach. Poznamy indeks PMI w przemyśle Polski, ale też Korei Południowej, Japonii, Wietnamu, Indonezji, Indii, Rosji, Turcji, Hiszpanii, Czech, Włoch, Francji, Niemiec, strefy euro, Grecji, Brazylii i Kanady.

Wtorek

Europejski Bank Centralny opublikuje skonsolidowane sprawozdanie finansowe Eurosystemu. Tego dnia sporo danych zaprezentuje też Eurostat. Poznamy szacunek inflacji w strefie euro za maj, dane o bezrobociu w kwietniu oraz liczbę wydanych pozwoleń na budowę w lutym.

W tym dniu czeka nas też odczyt PMI dla Chin, Tajwanu i Irlandii.

Środa

Tego dnia czekają nas ciekawe dane EBC - kolejno statystyka dotycząca stóp procentowych oraz raport na temat konwergencji. Eurostat poda dane o PKB (z podziałem na kraje) za I kwartał oraz prognozy na II kwartał., a także dane o cenach produktów w przemyśle w kwietniu.

Poznamy też PMI w usługach dla Japonii, Indii, Rosji, Południowej Afryki, Hiszpanii, Włoch, Francji, Niemiec, strefy euro.

Czwartek

Ważny dzień dla europejskich rynków finansowych - na posiedzeniu zbiera się Rada Prezesów EBC, która podejmie decyzję ws. wysokości stóp procentowych. Mamy poznać ją o 13.45, a o 14.00 zaplanowana jest konferencja prasowa.

Poznamy także dane o handlu detalicznym w kwietniu i obrotach w usługach w I kwartale.

Piątek

Poznamy dane o ilości aktywów rezerwowych NBP w maju. Eurostat opublikuje dane o cenach importowych w przemyśle w kwietniu oraz dane o kwartalnym bilansie płatniczym.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane