• rozwiń

Nowy tydzień. Expose nowej premier, koniunktura w usługach i przemyśle

Nowy tydzień. Expose nowej premier, koniunktura w usługach i przemyśle

W nowym tygodniu czeka nas seria danych o koniunkturze w przemyśle i usługach. W środę expose wygłosi premier Ewa Kopacz.

Poniedziałek

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką leci z dwudniową wizytą do Portugalii, gdzie weźmie udział w X Spotkaniu Prezydentów Państw Grupy Arraiolos. Tematem tegorocznego spotkania będzie m.in. energetyka i imigracja. Do grupy Arraiolos należą Austria, Finlandia, Niemcy, Łotwa, Polska, Portugalia, Słowenia, Węgry i Włochy. Nieformalne spotkania prezydentów tych państw zostały zapoczątkowane w październiku 2003 roku, kiedy to na zaproszenie ówczesnego prezydenta Portugalii Jorge Sampaio doszło do spotkania przywódców w miejscowości Arraiolos.

GUS poda zrewidowane dane o rocznej dynamice PKB za lata 2002-13, wyliczonej według nowego Europejskiego Systemu Rachunków Narodowych i Regionalnych. Po raz pierwszy w historii uwzględnione będą dochody m.in. z handlu narkotykami oraz prostytucji.

Wtorek

Narodowy Bank Polski poda dane na temat oczekiwań inflacyjnych konsumentów we wrześniu. Eurostat opublikuje informacji o inflacji w strefie euro we wrześniu i bezrobociu w sierpniu.

Poznamy wskaźnik PMI dla przemysłu Chin.

Środa

Europejski Bank Centralny poda dane statystyczne dotyczące stóp procentowych. Seria publikacji wskaźników PMI dla przemysłu: Korei Południowej, Japonii, Tajwanu, Wietnamu, Indonezji, Indii, Rosji, Holandii, Polski, Turcji, Hiszpanii, Czech, Włoch, Francji, Niemiec, strefy euro, Grecji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Kanady i Meksyku.

Expose wygłosi premier Ewa Kopacz. Eksperci spodziewają się w nim deklaracji gospodarczych.

Czwartek

Spotyka się Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego, która ma też podjąć decyzję ws. polityki monetarnej.

Piątek

Seria danych PMI w usługach dla Japonii, Rosji, Hiszpanii, Włoch, Francji, Niemiec, strefy euro, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Stanów Zjednoczonych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane