• rozwiń
  • WIG20 2185.98 -0.96%
  • WIG30 2484.52 -0.99%
  • WIG 57929.70 -0.89%
  • sWIG80 11658.96 +0.42%
  • mWIG40 3769.15 -1.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:50

Dostosuj

Nowy szef Microsoftu: śledził funkcjonowanie giganta od kuchni

- Nowy dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella to właściwy człowiek na właściwym miejscu - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Przemysław Pająk, redaktor naczelny serwisu Spider's Web.

46-letni Nadella zastąpi Steve'a Ballmera i będzie trzecim szefem Microsoftu w 39-letniej historii tej firmy (pierwszym był Bill Gates).

- Zmiana na stanowisku dyrektora generalnego Microsoftu jest bardzo ważna. Ballmer przespał rewolucję mobilną, czyli komputer w kieszeni. Microsoft za późno zorientował się, że jest to gigantyczny rynek. I właściwie Android wraz z iOSem zabierały mu ten rynek - powiedział Pająk na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Chmura obliczeniowa to kolejna wielka rewolucja

Nadella, który pracuje w Microsofcie od 22 lat, ostatnio odpowiadał w tej firmie za technologię chmury obliczeniowej (cloud computing).

Jak mówi redaktor naczelny Spider's Web jest to kolejna wielka rewolucja, a nowy dyrektor generalny ma za zadanie przywrócić świetność Microsoftowi właśnie w tej przestrzeni.

- On już ten biznes robił. Jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Stawianie na niego jest stawianiem całościowym Microsoftu właśnie na tę dziedzinę - zaznaczył Pająk.

Nadella pochodzi z Indii. Z wykształcenia jest informatykiem i ekonomistą. W Microsofcie kierował także kilkoma rozwijającymi się najszybciej i najbardziej zyskownymi obszarami działalności tej firmy, takimi jak pakiet biurowy Office i oprogramowanie do serwerów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane