• rozwiń

Nowy prius spóźni się nawet o rok

Nowy prius spóźni się nawet o rok
Foto: Toyota Foto: Nowy prius opóźniony

Klienci Toyoty, którzy zamówili nowego, większego priusa, na swoje auto będą musieli poczekać nawet o rok dłużej niż pierwotnie zakładano. Tak duże opóźnienie spowodowane jest faktem, że marcowe trzęsienie ziemi w Japonii zniszczyło zakłady kluczowych dostawców części i zablokowało produkcję baterii do nowego modelu.

Początkowo japoński koncern zapowiadał, że powiększona wersja popularnego auta hybrydowego trafi do wszystkich odbiorców pod koniec kwietnia br. W ubiegłym miesiącu zamówienie na samochodów złożyło już 25 tys. osób.

Plany Toyoty pokrzyżowało jednak potężne trzęsienie ziemi i tsunami, które nawiedziło Japonię 11 marca. W wyniku zniszczeń fabryk produkujących części do nowego priusa, dostawy części aut opóźnią się nawet o rok.

Jak poinformowała dziś Toyota, niektórzy klienci, którzy zamówili samochód w ubiegłym miesiącu, mogą go dostać dopiero w kwietniu 2012 r.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane