• rozwiń

Nowy operator wchodzi do gry

Nowy operator wchodzi do gry
Foto: TVN24 Foto: Nowy wirtualny operator wchodzi na rynek

Należący do PKO BP bank internetowy Inteligo zostanie kolejnym komórkowym operatorem wirtualnym. Operator będzie działał w sieci Polkomtela, właściciela marki Plus - podaje "Gazeta Prawna".

W grudniu mBank uruchomił mBank mobile - pierwszego w Polsce, wirtualnego niezależnego operatora sieci komórkowej. Partnerem banku w tym przedsięwzięciu i dostawcą infrastruktury też był Polkomtel, operator sieci Plus i Sami Swoi.

Umowy z sieciami komórkowymi mają także Avon z Orange i Cyfrowy Polsat z Erą. Avon zapowiadał wejście na rynek w kwietniu, a Cyfrowy Polsat w połowie roku. Plany wejścia na rynek operatorów wirtualnych mają także m.in. MNI, Telefonia Dialog, sieci handlowe takie jak Auchan, Carrefour i Tesco oraz właściciel telewizji kablowej Grupa Aster.

Według ekspertów do końcu 2007 roku w Polsce będzie działało od czterech do sześciu wirtualnych operatorów komórkowych, którzy w ciągu 5 lat będę chcieli pozyskać około 6,5 mln klientów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane