• rozwiń

Nowy kanał biznesowy: TVN i CNBC łączą siły

Nowy kanał biznesowy: TVN i CNBC łączą siły
Foto: TVN24 Foto: Prezes TVN, Piotr Walter o nowej telewizji biznesowej

Grupy TVN i CNBC zawarły umowę o uruchomieniu wspólnego telewizyjnego kanału informacyjnego o tematyce biznesowej pod nazwą TVN CNBC Biznes. - To wielki sukces, który dowodzi silnej pozycji, jaką wypracowaliśmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat - mówi prezes TVN Piotr Walter.

Korespondenci na całym globie od Londynu przez Nowy Jork po Tokio, informacje całą dobę z całego świata przekazywane przy pomocy najnowszych technologii, relacje z warszawskiego parkietu na zmianę z doniesieniami z londyńskiego City - to wszystko pojawi się w europejskim eterze już za kilka miesięcy.

Stanie się to możliwe dzięki ścisłej i wyłącznej współpracy obu koncernów - wiodącej prym na medialnym rynku w Polsce Grupy TVN oraz CNBC - światowego lidera w informacjach biznesowych. Jest to pierwsza inicjatywa prowadząca do stworzenia w Europie Środkowej kanału o światowym zasięgu.

TVN CNBC Biznes będzie mógł korzystać z biur CNBC na całym świecie (w Londynie, Frankfurcie, Mediolanie, Brukseli, Paryżu, Nowym Jorku, Tokio, Dubaju, Singapurze, Korei Płd. i RPA), a także z centrów nadawczych CNBC na najważniejszych giełdach świata. Polski kanał biznesowy będzie miał stałych korespondentów w Londynie i Frankfurcie, skąd będą mogli uczestniczyć na żywo w programach prowadzonych ze studia TVN CNBC Biznes przy ul. Wiertniczej w Warszawie.

Dostęp do infrastruktury komunikacyjnej CNBC Europe pozwoli także TVN CNBC Biznes na łączenie się na żywo z siedzibami banków i instytucji finansowych w londyńskim City – ważnym ośrodku finansowym, analizującym nie tylko rynki globalne, ale też sytuację rynkową, gospodarczą i polityczną w Europie Środkowej.

Pomiędzy Londynem i Warszawą zostanie ustanowione stałe łącze, służące do bieżącej wymiany materiałów zdjęciowych i programów pomiędzy CNBC Europe a TVN CNBC Biznes. Umowa przewiduje również wzajemne udostępnianie przez partnerów wozów transmisyjnych.

Dziennikarze zespołu TVN CNBC Biznes będą przygotowywali dla CNBC Europe relacje z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Polska giełda dołączy dzięki temu do elitarnego grona rynków kapitałowych obsługiwanych przez znaną na całym świecie stację telewizyjną. Partnerzy polskiego kanału biznesowego są przekonani, że wzrośnie w ten sposób znaczenie Warszawy jako regionalnego centrum finansowego. Rozwinięciem tego wątku współpracy będą relacje z wydarzeń ekonomicznych w Polsce, przygotowywane kanał TVN CNBC Biznes.

Obecnie zespół kanału biznesowego liczy już prawie 50 osób. Pierwszym dyrektorem programowym TVN CNBC Biznes został Roman Młodkowski, ddyrektor Działu Serwisów Biznesowych TVN.

CNBC Europe jest jedyną ogólnoeuropejską siecią telewizyjną, dostarczającą na bieżąco informacje finansowe i biznesowe, skierowane do najwyższej kadry zarządzającej, europejskiego sektora usług finansowych i europejskich inwestorów. Kanał dociera do ponad 100 milionów gospodarstw domowych, 1.400 banków i instytucji finansowych oraz hoteli w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Dodatkowo, CNBC.com umożliwia dostęp do najbogatszego na świecie archiwum materiałów video o tematyce biznesowej oraz do streamingu trzech regionalnych sieci CNBC.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane