• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nowy Jork wprowadzi regulację dla Bitcoina

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Stan Nowy Jork wprowadzi "BitLicense", czyli specjalne prawo regulujące funkcjonowanie wirtualnych walut, w tym Bitcoina - podał Reuters. Według planów Benjamina Lawsky'ego stanowego nadzorcy sektora usług finansowych pozwoli to m.in. na lepszą ochronę konsumentów.

"BitLicence" ma pojawić się w najbliższych miesiącach. Nowe prawo będzie regulowało m.in. zasady dla przedsiębiorstw, które zajmują się wirtualnymi pieniędzmi.

Okiełznać i chronić

- Naszym celem jest zapewnienie odpowiednich ram prawnych, aby móc chronić konsumentów, a także ograniczyć możliwość prania pieniędzy - tłumaczy Benjamin Lawsky.

Jeżeli jego agencja wprowadzi zasady w życie, to stan Nowy Jork będzie pierwszym w USA, który uregulował funkcjonowanie wirtualnych walut, w tym kontrowersyjnego Bitcoina.

Lawsky podkreślił, że rozwój cyfrowych pieniędzy oznacza pozytywne aspekty dla nowych technologii. - Mam nadzieję, że w stanie Nowy Jork będzie atrakcyjnym miejscem dla osób, którzy chcą zarabiać przy wykorzystaniu tych walut - mówi.

Nadzorca sektora usług finansowych twierdzi, że nowe przepisy mogą wejść w życie wiosną lub latem tego roku. - Będziemy dążyć do publicznej dyskusji na ten temat zanim zostanie wdrożony plan legislacyjny - twierdzi.

Zmienny kurs

Mimo że Bitcoin zyskuje coraz szerszą akceptację, jego kurs jest niezwykle zmienny. We wtorek jeden Bitcoin był wyceniany na 645 dolarów, a to oznacza 6 proc. spadek tylko w ciągu dnia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane