• rozwiń
  • WIG20 2089.47 -0.68%
  • WIG30 2390.39 -0.65%
  • WIG 55761.37 -0.51%
  • sWIG80 11539.02 -0.40%
  • mWIG40 3738.83 -0.38%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:07

Dostosuj

Nowy iPad w sklepach. Szaleństwo po staremu

Już jest - iPad trzeciej generacji. W piątek, najnowsze dziecko Apple'a trafiło do sklepów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii i siedmiu innych krajach. Przed wieloma sklepami ustawiały się kolejki.

Najwięcej emocji nowy produkt Apple tradycyjnie budził w Japonii - fani marki czekali pod sklepami nawet kilka dni, a niektórzy - w ramach świętowania nadejścia nowego produktu - przebierali się w wymyślne stroje.

Nowe dziecko Appla można kupić już też w Hongkongu, ale tam darmo było wypatrywać kolejek - iPada mogli kupić tylko ci klienci, którzy zamówili go wcześniej przez internet.

Nowy iPad jest wyposażony w nowy wyświetlacz Retina, procesor A5X z czterordzeniową grafiką i 5-megapikselową kamerą. Jednocześnie oferuje taką samą pojemność baterii, jak poprzedni model, umożliwiającą 10-godzinną pracę. Nowy iPad obsługuje technologię szybkiego mobilnego przesyłu danych 4G LTE. Urządzenie jest dostępne w kolorach czarnym oraz białym i jest wyposażony w 16GB, 32GB lub 64GB pamięci.

U nas za kilka dni

Od 23 marca nowy iPad będzie dostępny w Polsce, Austrii, Belgii, Bułgarii, Czechach, Danii, Finlandii, Grecji, na Węgrzech, w Islandii, Irlandii, we Włoszech, Liechtensteinie, Luksemburgu, Makau, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Portugalii, Rumunii, na Słowacji, Słowenii, w Hiszpanii oraz w Szwecji.

Wprowadzając na rynek nowego iPada, Apple obniżył cenę iPada 2.

Na dzień przed rozpoczęciem sprzedaży nowego modelu, akcje Apple na amerykańskiej giełdzie osiągnęły cenę 600 dolarów za sztukę.

bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane