• rozwiń
  • WIG20 2256.45 +0.04%
  • WIG30 2554.06 +0.09%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:15

Dostosuj

Nowy człowiek od budowy autostrad

Nowy człowiek od budowy autostrad
Foto: www.cofund.org.pl Foto: Lech Witecki będzie odpowiadał za drogi i autostrady

Premier Donald Tusk powierzył obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Lechowi Witeckiemu. Na stanowisku Witecki zastąpi odwołanego kilka dni temu Janusza Kopera.

Lech Witecki jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej. W latach 2007-2008 był Prezesem Zarządu Fundacji "Fundusz Współpracy" zajmującej się obsługą zagranicznych środków pomocowych. W latach 1998-2007 pracował w Najwyższej Izbie Kontroli, ostatnio na stanowisku doradcy ekonomicznego, odpowiedzialnego za nadzór i koordynację kontroli prawidłowości wdrażania, zarządzania oraz wykorzystywania przez Polskę funduszy Unii Europejskiej.

Równolegle był nauczycielem akademickim. Wykładał metody pozyskiwania, wykorzystywania i kontroli funduszy strukturalnych oraz ekonomię i finanse na różnych kierunkach i poziomach studiów, m.in. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Jest ekspertem OECD z ramienia NIK w projektach pomocy międzynarodowej, a do marca 2007 r. był także członkiem Grupy Roboczej ds. Funduszy Strukturalnych, działającej przy Komitecie Kontaktowym Szefów Najwyższych Organów Kontroli Unii Europejskiej.

"Poleciały głowy"
Kadrowa rewolucja w GDDKiA rozpoczęła się w ostatni piątek. Właśnie wtedy premier odwołał Janusza Kopera, który pełnił funkcję dyrektora od 23 stycznia 2008 roku. Rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Mikołaj Karpiński powiedział w piątek, że przyczyną jego odwołania był "brak postępu w realizacji rządowego programu budowy dróg krajowych i autostrad, w tym niesprawne i nieskuteczne przygotowanie zamówienia publicznego na dokumentację przyrodniczą obwodnicy Augustowa".

Także w piątek minister infrastruktury Cezary Grabarczyk odwołał ze stanowiska zastępcę Kopera - Jacka Bojarowicza. Od 1 stycznia 2006 roku był on odpowiedzialny za przygotowywanie inwestycji drogowych oraz za zadania wynikające z rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych. (CZYTAJ WIĘCEJ)

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane