• rozwiń

Nowojorska giełda kończy na plusie

Nowojorska giełda kończy na plusie
Foto: Reuters Foto: Nowojorska giełda zakończyła piątkową sesję wzrostami

Nowojorska giełda zakończyła piątkową sesję wzrostami głównych indeksów w reakcji na obniżenie przez Rezerwę Federalną (Fed) dyskontowej stopy procentowej o 50 punktów bazowych. Indeks Nasdaq Composite odnotował najwyższy dzienny wzrost od roku.

Odpowiadając na ostatnie spadki na rynkach finansowych, Fed obniżył w piątek dyskontową stopę procentową z 6,25 proc. do 5,75 proc., by zmniejszyć różnicę między główną stopą kredytową oraz stopą funduszy federalnych do 50 punktów bazowych.

Indeks największych amerykańskich spółek Dow Jones zyskał aż 233,30 pkt. (1,82) i zakończył dzień na poziomie 13.079,08 pkt.

Standard & Poor's 500 wzrósł o 34,65 pkt. (2,46 proc.), do 1.445,92 pkt. Technologiczny Nasdaq zyskał 53,96 pkt. (2,20 proc.) i wyniósł na koniec dnia 2.505,03 pkt.

Na przestrzeni tygodnia wszystkie indeksy wykazują spadki, co odzwierciedla straty, których doznały w ostatnich dniach.

W kończącym się tygodniu giełdy całego świata odnotowały gwałtowne spadki indeksów. Ich źródłem jest trwający od miesięcy kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych o zwiększonym stopniu ryzyka. W czwartek Fed zdecydował się, by uspokoić zawirowania, na zasilenie gospodarki USA strumieniem 17 mld dolarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane