• rozwiń

Temat: USA

Nowojorczycy coraz częściej pracują w domu. 16 proc. w toalecie

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

16 proc. mieszkańców Nowego Jorku pracuje i uczy się w toalecie - wynika z najnowszego badania "Życie w domu", który powstał na zlecenie IKEA. Z raportu wynika także, że 40 proc. z nich pracuje w łóżku, a 35 proc. w jadalni.

Z raportu wynika, że w erze cyfrowej coraz więcej osób mieszkających w Nowym Jorku pracuje w domu i o różnych porach dnia oraz nocy. Prywatne mieszkania, które wcześniej były uznawane za ostatnie enklawy, w których nie należy odbierać e-maili od szefa powoli stają się miejscami pracy.

Jak żyjemy?

Nowojorczycy zawodowe obowiązki często wykonują w nietypowych miejscach. Najczęściej pracując w domu robią to z łóżka (40 proc.), jadalni (35 proc.) oraz toalety (16 proc.). Ostatnie z wymienionych miejsc co piąty mieszkaniec Nowego Jorku wybiera także do nauki.

Raport pokazuje również, że granice między pracą a domem zanikają. Mieszkania nowojorczyków stają się wielofunkcyjne, szczególnie gdy pracę stale wykonują z domu. "Tradycyjne funkcje poszczególnych pomieszczeń przemijają. Coraz częściej pracujemy w łóżku, przy stole w jadalni i łazience. W erze cyfrowej staje się to powszechne" - czytamy w raporcie "Życie w domu".

Raport IKEA

W badaniu "Życie w domu" sporządzonego na zlecenie IKEA o opinię zapytano ponad 8 tys. osób mieszkających w największych miastach na całym świecie. IKEA jest jednym z największych na świecie producentów mebli.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane