• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Nowi ludzie we władzach LOT

Nowi ludzie we władzach LOT
Foto: TVN24 Foto: Cztery nowe osoby w RN PLL LOT

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PLL LOT powołało Andrzeja Rymuta do rady nadzorczej przewoźnika - poinformowała spółka w komunikacie. W ubiegłym tygodniu do rady nadzorczej powołano także Krzysztofa Mazura, Kamila Kamińskiego i Roberta Oliwę.

W zeszłym tygodniu w trakcie posiedzenia Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia PLL LOT S.A. (...) została podjęta decyzja o powołaniu do Rady Nadzorczej PLL LOT S.A. panów Krzysztofa Mazura, Kamila Kamińskiego i Roberta Oliwę. Jednocześnie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PLL LOT S.A. odwołało pana Pawła Gronkiewicza z funkcji członka Rady Nadzorczej PLL LOT S.A. - poinformowała spółka.

Kim są nowi członkowie RN?

Andrzej Rymut był zatrudniony w PLL LOT S.A. od listopada 1995 roku na stanowisku młodszego stewarda, a od września 1997 jako steward. W latach 2003-2006 oraz 2007-2009 zasiadał w Radzie Nadzorczej PLL LOT.

Krzysztof Mazur od 1996 pracował w Delegaturze Ministerstwa Skarbu Państwa w Rzeszowie na stanowisku specjalisty, później głównego specjalisty. Zajmował się między innymi opiniowaniem wniosków prywatyzacyjnych, nadzorem właścicielskim nad przedsiębiorstwami, reprezentowaniem MSP na zgromadzeniach udziałowców i akcjonariuszy. Jako przedstawiciel Skarbu Państwa pracował m.in. jako członek i przewodniczący Rady Nadzorczej Zakładów Koksowniczych "Wałbrzych", wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej spółki AZPB Andropol w Andrychowie, członek Rady Nadzorczej KPB S.A. w Krośnie, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej ZPW "SANWIL"w Przemyślu, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Gospodarstwa Rybackiego Sp. z o.o. w Starzawie oraz wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Koneckich Zakładów Odlewniczych w Końskich.

Kamil Kamiński jest z kolei doradcą zarządu Grupy LOTOS, gdzie pracował nad wzrostem sprzedaży paliwa lotniczego Jet oraz rozwojem spółki Lotos Tank na polskim rynku. W latach 2005-2008 pełnił funkcję prezesa w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków - Balice, gdzie opracował i wdrażał master plan lotniska oraz powstały na jego bazie wieloletni plan inwestycyjny. W latach 2007-2008 był prezesem ogólnopolskiego Związku Regionalnych Portów Lotniczych. Zasiadał w Radzie Nadzorczej spółki giełdowej Travelplanet.pl.

Robert Oliwa jest doradcą prawnym i podatkowym Prezydenta Pracodawców RP. To członek rad nadzorczych m.in. spółek: Agata, Optimus, Chemia Polska, Polmozbyt Holding Koszalin, Cheman. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

mkg//bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane