• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nowe prawo zapobiegnie nowemu kryzysowi?

Nowe prawo zapobiegnie nowemu kryzysowi?
Foto: TVN24 Foto: Szef Fed Ben Bernanke

Kongres musi szybko uchwalić ustawy o poprawie regulacji sektora finansowego, aby zapobiec kryzysowi, który w zeszłym roku wpędził świat w głęboką recesję - powiedział w piątek prezes Rezerwy Federalnej Ben Bernanke.

Na konferencji w Chatham w stanie Massachusetts Bernanke podkreślił, że Kongres powinien zapewnić w swoich ustawach, by koszty upadłości instytucji finansowych ponosił ten sektor, a nie podatnicy.

Prezes amerykańskiego banku centralnego wezwał do ustanowienia "wiarygodnego procesu" obciążania ewentualnymi stratami udziałowców i wierzycieli banków. Zaznaczył, że wszelkie koszty z tym związane powinny być spłacone przez sektor finansowy.

Wszystkie duże firmy finansowe powinny podlegać według niego "wzmocnionemu nadzorowi" i przestrzegać "twardszych" wymagań dotyczących dysponowania kapitałem i kontrolowania podejmowanego ryzyka. - Czas, aby decydenci polityczni podjęli działania na rzecz zmniejszenia prawdopodobieństwa i ostrości wszelkich przyszłych kryzysów - powiedział Bernanke.

W czwartek Fed przedstawił plan ograniczenia nadmiernych wynagrodzeń, jakie wypłacają sobie szefowie banków, które korzystają z pomocy federalnej, ratującej je przed bankructwem.

Oczekuje się, że Izba Reprezentantów uchwali ustawy o regulacji banków przed końcem tego roku. Senat zrobi to prawdopodobnie dopiero w roku przyszłym.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane