• rozwiń

Nowe logo, siedziba i strategia. Rewolucja Fiata

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Nową siedzibą połączonych koncernów Fiata i Chryslera będzie Wielka Brytania. Spółka będzie notowana na giełdzie w Nowym Jorku i Mediolanie. Zyska też nowe logo i nazwę "Fiat Chrysler Automobiles".

Zarząd Fiata, który w styczniu przejął kontrolę nad Chryslerem, potwierdził w środę wcześniejsze nieoficjalne informacje. Po 115 latach, główna siedziba Fiata przeniesie się z włoskiego Turynu do Wielkiej Brytanii. Dzięki temu spółka zapłaci mniejsze niż we Włoszech podatki. Warto także podkreślić, że połączona spółka będzie notowana na giełdzie w Nowym Jorku i Mediolanie.

- Pięć lat temu zaczęliśmy rozwijać wizję znacznie przekraczającą współpracę przemysłową. Dziś możemy powiedzieć, że udało się stworzyć solidne fundamenty dla globalnego producenta samochodów, który posiada doświadczenie i know-how na najlepszym poziomie - mówi Sergio Marchionne, dyrektor generalny Fiata.

- Międzynarodowa struktura zarządzania i ofert poprawi naszą pozycję na światowych rynkach, co przyniesie korzyści finansowe - dodał Marchionne.

Nowa nazwa i logo

"Ta zmiana pomoże nam łagodnie przejść do wspólnej przyszłości bez odcinania korzeni. Jednocześnie odzwierciedla globalny zakres naszej działalności" - podał zarząd koncernu w komunikacie.

Połączona firma poza nową nazwą "Fiat Chrysler Automobiles", wprowadziła również nowe logo, które oddaje wspólnotę obu producentów samochodów. "Nazwa jest łatwa to zrozumienia, wymówienia i zapamiętania. Sprawdzi się też na międzynarodowej giełdzie" - czytamy.

Plany biznesowe w maju

Koncern podał, że w tym roku oczekuje zysku w granicach 3,6-4 mld euro. Na początku maja "Fiat Chrysler..." zaprezentuje długoterminowy plan biznesowy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane