• rozwiń
  • WIG20 2092.40 -0.74%
  • WIG30 2395.18 -0.62%
  • WIG 55734.12 -0.69%
  • sWIG80 11575.67 -0.14%
  • mWIG40 3748.93 -0.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:01

Dostosuj

Nowe kierunki i samoloty. Ofensywa easyJet

Nowe kierunki i samoloty. Ofensywa easyJet
Foto: wikipedia.org Foto: easyJet to drugi po Ryanairze największy tani przwoźnik w Europie

Brytyjska linia lotnicza easyJet planuje w przyszłym roku przewieźć 20 proc. więcej pasażerów z lotniska Luton w oraz 10 proc. więcej pasażerów z lotniska Gatwick. W tym celu trzeci największy tani przewoźnik na świecie zamówił u Airbusa 135 nowych samolotów.

Tanie linie poinformowały w poniedziałek, że ekspansja to część nowej 10-letniej umowy z lotniskiem Londyn-Luton. Warunki finansowe porozumienia nie są znane. W czwartek easyJet osiągnęły porozumienie z lotniskiem Londyn-Gatwick, swoją największą bazą.

Plan przewoźnika zakłada zwiększenie częstotliwości rejsów oraz nowe kierunki lotów - poinformowała dyrektor wykonawczy linii Carolyn McCall.

Przebudowa Luton

Luton, gdzie ma swoją siedzibę easyJet, to czwarty co do wielkości port lotniczy w Londynie. Jego przebudowa za 150 mln funtów czeka na zatwierdzenie rządu.

- Jeżeli Luton dostanie zielone światło, liczba pasażerów easyJet odlatujących z tego lotniska może się podwoić i wynieść 9 mln w najbliższych latach - poinformowały linie.

- Luton może mieć rzeczywisty i bezpośredni wkład w potrzeby większej przepustowości portów lotniczych na południowym wschodzie Anglii - podkreśla McCall.

Lotnisko Luton jest własnością samorządu lokalnego. Od listopada 2013 roku zarządzane jest przez przedsiębiorstwo inwestycyjne Ardian oraz spółkę AENA Group.

W Polsce samoloty easyJet odlatują z Krakowa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane