• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nowe cacka Nokii

Premierowy komputer, pierwszy w historii firmy - Booklet 3G, nowe modele telefonów i partnerstwo z serwisem społecznościowym Facebook - to nowozaprezentowane działa, które przeciw konkurencji wytoczyła Nokia.

Nokia kilka dni temu zaskoczyła rynek ogłaszając, że wprowadzi na rynek netbook własnej marki.

Booklet 3G, który ma kosztować 575 euro, będzie korzystał z systemu operacyjnego Windows 7. Fiński koncern zmienia politykę, bo według prognoz firmy IDC rynek komórek ma się w tym roku skurczyć aż o 10 procent - ale w tym samym czasie sprzedaż netbooków ma wystrzelić aż o 127 procent.

Oprócz komputera Nokia pokazała kilka nowych modeli smartphoneów i telefonów muzycznych, które mają pomóc firmie w walce o rynek z iPhonem.

Z kolei dzięki umowie z Facebookiem użytkownicy serwisu Nokia Ovi będą mogli pokazywać swoją lokalizację geograficzną bezpośrednio - i on-line - na swym profilu w portalu społecznościowym.

To nowa strategia fińskiego koncernu, która ma być także stosowana w dziedzinie komputerów. Jak zapowiedział John Hwang, kierujący komputerowym działem Nokii, jej urządzenia mają być integrowane z nowymi usługami internetowymi, co ma zapewnić przewagę nad konkurentami.

Analitycy zwracają uwagę, że wprowadzając swój Booklet Nokia dokonuje połączenia dwóch dziedzin elektroniki użytkowej i przekracza tę samą granicę, którą od drugiej strony złamało Apple swym iPhonem. Firma spod znaku jabłuszka odniosła tym krokiem sukces, jej śladem podążają Acer i Asustek - dotąd producenci komputerów, którzy wypuszczają aparaty telefoniczne.

mkg/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane