• rozwiń

Nowe bryczki już nas nie cieszą

Nowe bryczki już nas nie cieszą

Sprzedaż samochodów osobowych spadła w styczniu 2009 roku, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, o ok. 10 proc. - wynika ze wstępnych szacunków instytutu Samar.

- Można spodziewać się, że będziemy notować spadek sprzedaży w porównaniu ze styczniem roku ubiegłego, poziom spadku bliski 10 proc. - poinformował szef instytutu Wojciech Drzewiecki. - W porównaniu z ubiegłym miesiącem skala spadku będzie jeszcze większa - dodaje.

Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wynika, że sprzedaż samochodów osobowych w grudniu wzrosła rok do roku o 11,2 proc. i wyniosła 29.654 sztuk. W całym 2008 roku sprzedano zaś 319.965 samochodów, o 9,4 proc. więcej niż w roku 2007.

Spadnie produkcja aut

Pogarszają się także perspektywy produkcji aut, która może w kolejnych miesiącach notować spadki.

Produkcja pojazdów w Polsce jest uzależniona od sytuacji gospodarczej w Europie Zachodniej i koniunktury na tamtejszych rynkach.

- Myślę, że w tej chwili będziemy obserwowali spadek produkcji i nasilanie się tego trendu w kolejnych miesiącach - ocenia Drzewiecki.

W ubiegłym roku w zakładach motoryzacyjnych w Polsce wyprodukowano ponad 990 tys. aut osobowych i dostawczych.

ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane