• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nowa tura rozmów ws. "Budryka"

Strajkujący pracownicy "Budryka" i przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej po raz kolejny przystąpili do rozmów. Górnicy przerwali głodówkę.

Przed rozpoczęciem negocjacji przedstawiciele JSW zapowiedzieli, że podtrzymują swoją gotowość do podpisania porozumienia w kształcie wypracowanym 23 stycznia. Skrytykowali też "agresywne zachowanie liderów strajku" wobec górników z "Budryka", którzy chcieli w ostatnich dniach podjąć pracę. - Takie działania są dobitnym przykładem wzrostu bezmyślnej agresji osób kierujących tym strajkiem. Naszym zdaniem takie akty nie powinny mieć miejsca w polskim górnictwie - podkreślili związkowcy.

Koniec głodówki
W czwartek nad ranem górnicy prowadzący głodówkę zrezygnowali z tej formy protestu. Według przedstawicieli dyrekcji kopalni, w proteście na terenie kopalni uczestniczy obecnie ok. 280 osób. Kilkuset górników z kopalni "Budryk", którzy nie popierają protestu trwającego tam już 46. dzień, zgromadziło się w czwartek rano przed bramą zakładu, chcąc podjąć pracę.

Ostatecznie większość z nich nie weszła na teren kopalni. Kilkadziesiąt minut trwały emocjonalne rozmowy, padały wyzwiska. Liderzy strajku - Grzegorz Bednarski i Wiesław Wójtowicz - przekonywali zgromadzonych o słuszności protestu.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane