• rozwiń

Nowa KRRiT po wyborach prezydenckich

Nowa KRRiT po wyborach prezydenckich
Foto: PAP Foto: Nazwiska kandydatów prezedenckich do mieszczącej się w tym budynku KRRiT zostaną ogłoszone po wyborach

Wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski ma już swoich kandydatów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zapowiada jednak w RMF FM, że powoła ich dopiero po wyborach prezydenckich, choć mógłby to zrobić przed ich rozstrzygnięciem.

Poniedziałkową decyzją o nieprzyjęciu sprawozdania marszałek Sejmu potwierdził rozwiązanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w jej obecnym kształcie. Od 25 czerwca rozpocznie się trzytygodniowy okres zgłaszania kandydatów do nowej KRRiT. Wejdzie do niej dwóch reprezentantów Sejmu, jeden - Senatu i dwóch - powołanych przez prezydenta.

Bronisław Komorowski nie zamierza jednak wykorzystać okazji, jaką daje mu kalendarz i powoływać "prezydenckich" członków KRRiT przed rozstrzygnięciem wyborów. Mógłby to zrobić po pierwszej turze wyborów, a przed ostatecznym ich rozstrzygnięciem 4 lipca.

Mam swoich kandydatów - powiedział w rozmowie z reporterem RMF FM. Nie ujawnił jednak, o kogo chodzi. - To nie jest ten moment, kiedy się takie rzeczy ogłasza. Dwadzieścia jeden dni licząc od 25 czerwca oznacza, że te decyzje będą podejmowane po wyborach - powiedział.

Marszałek zapowiedział, że kandydatury na członków Krajowej Rady wskazywanych przez Sejm będą przez Platformę Obywatelską konsultowane z PSL. - Tam gdzie są decyzje sejmowe, obowiązuje koalicyjność - dodał Komorowski. Zaapelował też do ludowców o poparcie tzw. "małej nowelizacji" ustawy o radiofonii, która umożliwia zmianę sposobu wybierania rad nadzorczych publicznych mediów.

Wcześniej Sejm i Senat nie przyjęły sprawozdania Krajowej Rady, a to oznacza zakończenie kadencji dotychczasowych członków Rady.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane