• rozwiń
  • WIG20 2204.95 +0.56%
  • WIG30 2505.79 +0.53%
  • WIG 58269.05 +0.50%
  • sWIG80 11646.06 +0.58%
  • mWIG40 3810.78 +0.37%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:36

Dostosuj

Nowa czarna lista linii lotniczych

Nowa czarna lista linii lotniczych
Foto: TVN24 Foto: Nowa czarna lista linii lotniczych

Komisja Europejska umieściła na czarnej liście niebezpiecznych linii lotniczych kolejnych przewoźników, m.in. z Indonezji i Ukrainy - pisze "Gazeta Wyborcza".

Komisja Europejska w ramach uaktualnienia czarnej listy zamknie w ciągu tygodnia unijną przestrzeń powietrzną dla wszystkich linii indonezyjskich. Nie latają one na terenie UE, więc jest to tylko ostrzeżenie dla obywateli UE, by z nich nie korzystali.

Poza towarzystwami indonezyjskimi zakaz ma objąć również angolskie linie TAAG Angolan Airlines i ukraińskie towarzystwo Volare Aviation Enterprise. Latania na obszarze unijnym UE zamierza również zabronić dziesięciu przewoźnikom rosyjskim, ośmiu mołdawskim i sześciu bułgarskim. Bułgaria od początku roku jest członkiem Wspólnoty i w tym przypadku można spodziewać się protestów.


UE opracowała pierwszą czarną listę przewoźników lotniczych w marcu 2006 r. Na ostatniej, z marca bieżącego roku, znalazło się 91 linii lotniczych, w tym 74 z Afryki. Podstawą do zestawienia listy były wyniki kontroli przeprowadzonych na europejskich lotniskach. Okazało się wtedy, że linie korzystają ze źle utrzymanych, zniszczonych lub przestarzałych maszyn.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane