• rozwiń
  • WIG20 2191.83 -0.04%
  • WIG30 2492.48 -0.01%
  • WIG 57988.11 +0.01%
  • sWIG80 11651.04 +0.63%
  • mWIG40 3804.88 +0.22%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:42

Dostosuj

Nowa Astra IV wyjdzie z Gliwic

Nowa Astra IV wyjdzie z Gliwic
Foto: TVN24 Foto: Astra IV z Gliwic już wkrótce

Podczas gdy Opel nieoczekiwanie zostaje w rękach General Motors, w gliwickiej fabryce ruszyła seryjna produkcja nowego modelu tej marki - astry czwartej generacji. Rozpoczęto ją kilka tygodni wcześniej niż zakładano. Produkcja ma być stopniowo zwiększana, by do końca roku osiągnąć wielkość 25 aut na godzinę.

Kilkanaście godzin po tym, jak General Motors zdecydował się nie sprzedawać Opla kanadyjsko-rosyjskiemu konsorcjum, polskie przedstawicielstwo koncernu ogłosiło też inną decyzję.

- Produkcja seryjna astry czwartej generacji w fabryce w Gliwicach uruchomiona została wcześniej niż początkowo zakładano. Jest to wynikiem wcześniejszego zakończenia trwającej od początku września finalnej fazy produkcji pilotażowej, w czasie której potwierdzono prawidłowy przebieg wszystkich procesów produkcyjnych" - głosi środowy komunikat General Motors Poland.

Jak podał w środę producent, seryjna produkcja ruszyła we wtorek. Wcześniej, w fazie pilotażowej, powstało ponad 300 aut. Nowa Astra w wersji hatchback (5-drzwiowa) produkowana jest na jednej linii produkcyjnej z pozostałymi gliwickimi modelami - astrą III sedan oraz zafirą.

Najnowocześniejszy w polskich fabrykach

Nowa astra jest najbardziej zaawansowanym technicznie samochodem seryjnym produkowanym w Polsce

gm astra

- Nowa astra jest najbardziej zaawansowanym technicznie samochodem seryjnym produkowanym w Polsce - głosi komunikat GM Poland.

W końcu października przedstawiciele koncernu poinformowali, że na polskim rynku samochód będzie dostępny w styczniu. Od kilku tygodni auto można już kupić w Niemczech, a jeszcze w tym roku będzie to możliwe także we Francji i Wielkiej Brytanii.

Przedstawiciele GM w Polsce i w Europie wiążą duże nadzieje z nowa astrą. Jej poprzednie wersje cieszyły się dużym powodzeniem na rynku, stanowiąc nawet trzecią część sprzedaży Opla, rzędu 500 tys. egzemplarzy rocznie.

Wprowadzenie nowego modelu ma być impulsem prowadzącym do wzrostu produkcji w gliwickiej fabryce, która w tym roku, w związku z kryzysem na europejskim rynku, zmniejszyła produkcję o ponad połowę. Od początku roku do końca września z linii produkcyjnych w zakładzie zjechało 66 tys. 955 aut wobec 151 tys. 779 w tym samym czasie zeszłego roku.

mkg//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane