• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Nowa, angielska jakość whisky

Nowa, angielska jakość whisky
Foto: sxc.hu Foto: Dobra, bo szkocka? A może angielska...

Brytyjczycy znani z dobrego piwa i wyjątkowej herbaty nie chcą pozostać w tyle za Szkotami i Irlandczykami. Rozpoczną produkcję własnej whisky.

Rodzina farmerów z Norfolku nie mogąc znieść bierności angielskiego rynku alkoholowego w produkcji whisky, postanowiła wziąć sprawę w swoje ręce. Państwo Nelstrop wierzą, że produkcja tego trunku będzie dochodowa, w związku z sentymentem wielu klientów do produktów "made in England". Norfolczycy czują się wprost zobligowani do wejścia na rynek ze swoją whisky, także z uwagi na długoletnią angielską tradycję w tej branży, która od dziewiętnastego wieku przestała być kontynuowana.

W ostatnich dekadach dziewiętnastego stulecia funkcjonowały cztery wytwórnie tego alkoholu, które z niewiadomych przyczyn nagle przestały działać. Lukę po whisky w barkach Anglików szybko wypełnił gin i piwo, co spowodowało, że idea posiadania swojego trunku umarła śmiercią naturalną. Rodzina Nelstrop postanowiła ją wskrzesić.

W wytwórnię whisky w Norfolku Nelstropowie zainwestowali 2 milniony funtów. Spodziewają się, że pierwsza "partia" trunku wypuszczona na rynek zostania za trzy lata. W przyszłym miesiącu wytwórnia zostanie otwarta dla zwiedzających. Każdy będzie mógł ocenić, czy wnętrza i maszyny spełniają warunki, by mogła w nich zagościć - jak ją nazywają jej smakosze - "woda życia".

Rodzinie z Norfolku nie chce jednak rywalizować z dobrą szkocką whisky. - Nikt nie dogoni Szkocji. Szkocka whisky jest zbyt mocno osadzona w świadomości konsumentów, by ktoś mógł ją pozbawić tej pozycji - mówi Ian Bankier, właściciel "Whisky Shop", jednego z najbardziej znanych przedsiębiorstw sprzedających whisky.

mKa

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane