• rozwiń
  • WIG20 2184.35 -0.19%
  • WIG30 2509.19 -0.32%
  • WIG 56561.79 -0.18%
  • sWIG80 11621.76 -0.27%
  • mWIG40 3894.19 -0.62%

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-17 17:15

Dostosuj

Nosek i szerszy uśmiech mają uszlachetnić "Biedronkę"

Nosek i szerszy uśmiech mają uszlachetnić "Biedronkę"
Foto: TVN24/Biedronka Foto: Idzie nowe

Przesunięcie hasła "Codziennie niskie ceny", nowy rozkład kropek, szeroki śmiech, szerzej rozstawione oczy i nosek - tak wygląda nowe logo sieci "Biedronka" testowane już w kilku placówkach. Jego wprowadzenie to element działań firmy, mających na celu zmianę wizerunku sieci kojarzonej do tej pory z ofertą dla uboższej części społeczeństwa.

Na rozwój sieci w Polsce jej właściciel - portugalski Jeronimo Martins Distribution - ma wydać w tym roku ok. 2 mld zł. Wiele sklepów przejdzie remont, a nowo budowane mają wyglądać bardziej ekskluzywnie. No i mają mieć zmienione logo.

Jak informuje koncern, trudno oszacować, jaka część ze wspomnianej kwoty zostanie przeznaczona na zmianę wizerunku. Tzw. rebranding będzie bowiem prowadzony w istniejących już placówkach, ale jego koszty zawrą się też w kosztach powstania nowych punktów - argumentuje JMD.

Testy nowego logotypu wypadły pomyślnie. - Odświeżenie logo oraz nowy układ graficzny to wyprzedzenie potrzeb i oczekiwań konsumenckiego rynku. Placówki, w których testowane były nowe rozwiązania, zostały bardzo pozytywnie ocenione - mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu" Adam Manikowski, dyrektor Marketingu JMD.

Wyższa półka

"Biedronka" w nowej odsłonie ma jednak przede wszystkim zmienić swoje wnętrze. Eksponowane mają być świeże produkty: warzywa, owoce, nabiał czy pieczywo. Z kolei np. świeże ryby mają przyciągnąć zamożniejszych klientów.

Wszystko to, by zerwać z wizerunkiem dyskontu. Eksperci przyznają, że sieć już jakiś czas temu "skręciła" w stronę supermarketów i tak chciałaby być postrzegana. - Biedronka nie musi być już tanim dyskontem. Taki ruch jest zrozumiały - mówi "PB" Agnieszka Górnicka, prezes agencji badawczej Inquiry.

"Biedronka" to obecnie największa w Polsce sieć handlowa. Ma 1,9 tys. sklepów, a za trzy lata chce mieć 3 tys. Według szacunków w ub. r. miała 5,8 mld euro przychodów.

mkg/bgr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane