• rozwiń
  • WIG20 2286.46 -0.60%
  • WIG30 2629.28 -0.57%
  • WIG 59092.01 -0.48%
  • sWIG80 11610.11 +0.08%
  • mWIG40 4032.87 -0.30%

Ostatnia aktualizacja: 2019-06-14 17:15

Dostosuj

Nordea inwestuje w Łodzi. Będzie praca dla 190 osób

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Grupa finansowa Nordea otworzyła w Łodzi w poniedziałek nowe centrum operacyjne. Jak poinformował dyrektor Nordea Operation Center Mikołaj Ługowski, przygotowano w nim miejsca pracy dla 190 osób.

Szefowa działu operacji bankowości detalicznej Nordea Agnieszka Belowska-Gosławska podkreśliła na spotkaniu z mediami, że zatrudniające obecnie 270 osób centrum operacyjne obsługuje obecnie cztery kraje skandynawskie.

Będzie praca

- Nasi partnerzy przekonali się, że świadczone przez nas usługi są na wysokim poziomie, dzięki temu sukcesywnie rozszerzamy działalność i mamy w planach kolejne zwiększanie zatrudnienia – dodała. Jak zaznaczyła Gosławska, łódzka Nordea prowadzi nabór na różne stanowiska pracy, nie tylko związane z bankowością. Do niedawna firma poszukiwała przede wszystkim absolwentów z bardzo dobrą znajomością jęz. angielskiego.

Obecnie – jak podkreśliła Gosławska – kariera w Nordea otwiera się także dla pracowników z gorszą znajomością języków obcych, posiadających wieloletnie doświadczenie, czy tez dla osób z wykształceniem średnim. Szczególnie pożądanymi pracownikami – zdaniem Ługowskiego – są osoby niepełnosprawne. Nowoczesna siedziba nowego centrum operacyjnego przy al. Piłsudskiego jest pozbawiona barier architektonicznych i zapewnia wysoki komfort pracy.

Dalszy rozwój

Ługowski zapowiedział, że łódzka Nordea planuje zatrudnienie jeszcze kolejnych stu osób w sierpniu, wrześniu i październiku. Zaznaczył też, że firma nie zamierza na tym poprzestać i planuje dalszy rozwój centrów operacyjnych w Łodzi, gdzie warunki dla tego typu inwestycji są wyjątkowo korzystne.

Obecna na konferencji prezydent Hanna Zdanowska zaznaczyła, że oferta grupy Nordea wpisuje się w politykę lokalnych władz, którym zależy na zapewnieniu zatrudnienia dla 25 tys. absolwentów, którzy co roku opuszczają łódzkie uczelnie.

Centrum Operacyjne Nordea działa w Łodzi od 2010 roku i świadczy usługi na rzecz skandynawskich oddziałów Grupy Nordea. Do jego zadań należy obsługa back-office, rozliczeń wewnętrznych, księgowości, zakupów i IT.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane