• rozwiń
  • WIG20 2354.76 -0.40%
  • WIG30 2686.66 -0.29%
  • WIG 59876.36 -0.18%
  • sWIG80 10980.12 +0.13%
  • mWIG40 4083.10 +0.08%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:32

Dostosuj

Nord Stream nie wejdzie na minę

Nord Stream nie wejdzie na minę
Foto: TVN24 Foto: Nord Stream nie nastąpi na minę

Fińskie władze zezwoliły na oczyszczenie swoich wód terytorialnych z min i innych pozostałości wojskowych w miejscach, gdzie będzie budowany Gazociąg Północny. Spółka Nord Stream AG podała, że operację oczyszczania dna rozpocznie jeszcze w październiku.

Władze fińskiego resortu ochrony środowiska wyraziły zgodę na unieszkodliwienie min i usunięcie innego sprzętu wojskowego ze strefy ekonomicznej na Morzu Bałtyckim należącej do tego kraju. Oczyszczanie morza prowadzić będzie spółka budującą rosyjsko-niemiecki Gazociąg Północny (Nord Stream) - podała w piątek agencja Associated Press.

Decyzji jeszcze nie ma

Fiński regionalny ośrodek ochrony środowiska podkreślił, że w decyzji podkreślono konieczność przestrzegania rygorystycznych zasad bezpieczeństwa podczas operacji. Przedstawiciel fińskiego resortu ochrony środowiska Mika Seppala powiedział, że decyzja dotycząca instalacji gazociągu jest sprawą odrębną i zostanie podjęta zapewne w grudniu.

Liczący 1.200 km gazociąg, który ma dostarczać tzw. błękitne paliwo z Rosji do Niemiec, musi otrzymać zielone światło od Finlandii, Szwecji i Danii, gdyż ma przebiegać przez ich strefy ekonomiczne.

kg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane