• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Nokia zwalnia 4 tysiące

Nokia zwalnia 4 tysiące
Foto: TVN24 Foto: Nokia w czasach smartfonów wyraźnie traci udziały w rynku

Fiński producent telefonów komórkowych, firma Nokia zapowiada zwolnienia personelu. Pracę ma stracić 4 tysiące ludzi, co uzasadniono ukierunkowaniem działalności firmy na smartfony.

Jak podano, większość zwolnień nastąpi w Danii, Finlandii i Wielkiej Brytanii. Skutki zwolnień mają przynieść efekt w 2012 roku.

Firma zapowiada, że zamierza zwiększyć swoją zdolność do rozwoju smartfonów opartych na systemie Windows. - Ten nowy cel wymaga redukcji naszego zatrudnienia - powiedział szef Nokii Stephen Elop.

- To trudna rzeczywistość. Ściśle współpracujemy z naszymi pracownikami i partnerami dla określania długoterminowych możliwości ponownego zatrudnienia utalentowanych ludzi z Nokia - dodał.

To już kolejna fala zwolnień w firmie pod rządami Stephena Elopa, który objął fotel prezesa we wrześniu ubiegłego roku. Zaraz potem w październiku zwolniono 1800 pracowników w różnych częściach świata.

Fiński koncern przed długie lata odgrywał czołową rolę na rynku telefonów komórkowych. Przegapił jednak moment, gdy na rynku pojawiło się zapotrzebowanie na urządzenia o bardziej rozbudowanych możliwościach. Na rynku smartfonów liderem zostało Apple ze swym iPhonem w kolejnych wersjach, zaś udział Nokii wyraźnie spada. Od roku Nokia szuka odpowiedzi na to zagrożenie, jedną z nich było praktyczne porzucenie własnego systemu operacyjnego Symbian na rzecz Windows koncernu Microsoft.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane