• rozwiń

Nokia zwalnia 1700 ludzi

Nokia zwalnia 1700 ludzi
Foto: TVN24.pl Foto: W kryzysie kupujemy mniej komórek

Nokia tnie zatrudnienie. Największy na świecie producent telefonów komórkowych podał, że na całym świecie zwolni 1700 osób. Fiński koncern zapowiedział też dalsze oszczędności w ramach planu, który ma dopasować produkcję do spadającego zapotrzebowania na telefony komórkowe.

Już w styczniu Nokia zapowiedziała, że planuje w tym roku zmniejszyć koszty funkcjonowania działu produkcji telefonów komórkowych o 700 milionów euro. Pracę stracą nie tylko pracownicy fabryk - Nokia zmniejszy też zatrudnienie w marketingu i działach rozwoju biznesu i wsparcia dla klientów.

Na całym świecie Nokia zatrudnia 125 tysięcy ludzi. - Liczba etatów przewidzianych do redukcji to 1700 - powiedział Arja Suominen z centrali koncernu. W samej Finlandii na bruk pójdzie 700 osób. Dalsze szczegóły mają zostać ujawnione po zakończeniu negocjacji z przedstawicielami załogi.

W ostatnim kwartale 2008 roku Nokia wypracowała zysk w wysokości 576 milionów euro, o niemal 70 procent mniejszy niz rok wcześniej.

Według prognoz globalny rynek telefonów komórkowych w tym roku ma się skurczyć o 10 procent.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane