• rozwiń

Nissan chce zostać nową "twarzą" londyńskich taksówek

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Nissan NV200 może stać się twarzą nowych londyńskich taksówek. Japoński koncern zaprojektował auto specjalnie dla Londynu. Sprzedaż samochodu ma ruszyć pod koniec 2014 roku.

Czarne samochody londyńskich taksówek są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych aut na całym świecie. Teraz Nissan chce je zastąpić nowym modelem NV200. Pojazd jest napędzany silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów. Taksówki Nissana na dachu kabiny będą miały LED-owe światła z napisem "TAXI". Auta będą charakteryzować się okrągłymi reflektorami oraz łagodnymi kształtami kabiny. Całość ma przypominać ludzką twarz.

- Naszym głównym wyzwaniem było to, aby klienci mogli z łatwością rozpoznać samochód jako taksówkę. Dlatego nasze pomysły konsultowaliśmy z londyńskimi taksówkarzami. Pytaliśmy ich, co jest dla nich ważne i na co powinniśmy zwrócić uwagę z punktu widzenia pasażera - mówi Darryl Scriven z Nissan Design Europe.

Taxi na prąd już za rok

Co ciekawe Nissan pracuje także nad taksówką, która będzie całkowicie napędzana energią elektryczną. Taka wersja samochodu e-NV200 ma być gotowa w 2015 roku. 

Nissan NV200, który być może trafi na ulice Londynu, to część projektu japońskiego producenta, który obejmuje także Nowy Jork, Barcelonę i Tokio.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane