• rozwiń

NIP idzie do lamusa?

NIP idzie do lamusa?
Foto: TVN24 Foto: Jacek Rostowski uważa, że NIP jest niepotrzebny

Podatnicy pożegnają się z numerem identyfikacji podatkowej - podaje RMF FM. Popularny NIP jest niepotrzebny - uważa Ministerstwo Finansów i tłumaczy, że podatników można identyfikować za pomocą samego PESEL-u. - Prace są w toku - potwierdzają w rozmowie z tvn24.pl przedstawiciele resortu finansów.

Rząd zorientował się, że NIP to numer zupełnie niepotrzebny. W gabinecie Jacka Rostowskiego panuje przekonanie, że urząd skarbowy może zidentyfikować podatników za pomocą samego PESEL-u - podaje RMF FM.

To właśnie obecny szef resortu finansów miał zaproponować likwidację NIP. Powód? Rostowski, który całe życie spędził za granicą, po tym jak objął urząd, musiał wystąpić o PESEL i NIP. Na własnej skórze przekonał się wtedy, że NIP jest zbędny - informuje RMF FM.

NIP pożegnamy za kilka miesięcy?

Rząd już pracuje nad likwidacją NIP-u. - We wtorek odbędzie się kolejne spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - tłumaczy w rozmowie z tvn24.pl rzeczniczka resortu finansów Magdalena Kobos.

Zaprzecza jednak wcześniejszym doniesieniom RMF FM o tym, że już za kilka miesięcy polscy podatnicy będą mogli swobodnie funkcjonować bez NIP-u. - To niemożliwe. Trudno w tej chwili przewidzieć termin likwidacji NIP-u - dodaje Kobos.

Tak więc na zmiany poczekamy najprawdopodobniej do początku 2010 roku.

eq ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane