• rozwiń

Nintendo z gigantyczną stratą. Słaba sprzedaż nowej konsoli

Nintendo z gigantyczną stratą. Słaba sprzedaż nowej konsoli

Nintendo, japoński gigant na rynku gier i twórca kultowego Mario, poinformował o dużo słabszej niż oczekiwano sprzedaży konsoli Wii U. Koncern spodziewa się straty operacyjnej za kończący się 31 marca rok obrotowy w wysokości ponad 330 mln dolarów. Pierwotnie szacował zysk na poziomie 1 mld dol.

Nintendo poinformowała, że głównym powodem straty była niska sprzedaż w okresie świątecznym. "Pod koniec roku, w czasie największej sprzedaży, obroty były znacznie niższe od naszych pierwotnych prognoz" - napisała firma w oświadczeniu.

Firma obniżyła prognozę globalnej sprzedaży konsoli Wii U z 9 mln do blisko 3 mln sztuk oraz konsoli 3DS z 18 mln do 13,5 mln sztuk.

Pomimo ostrzeżeń

Jak podaje BBC News, Nintendo jeszcze trzy miesiące temu twardo broniła swoich prognoz sprzedaży Wii U, pomimo sygnałów płynących od sprzedawców.

Nintendo musi mierzyć się z ostrą konkurencją - nową konsolą Xbox One i nowym PlayStation 4. Dodatkowo coraz więcej użytkowników gier korzysta z nich w internecie i na urządzenia mobilnych.

Ostatnio producenci gier, w tym Nintendo, dostali istotny impuls dla swojej działalności. Jak pisaliśmy, Chiny zniosły obowiązujący od 14 lat zakaz sprzedawania i używania konsol do gier.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane