• rozwiń

Nike - Adidas 1:0. Trwa biznesowa bitwa o mundial w Brazylii

Foto: EPA Foto: Na boisku górą byli sponsorowani przez Adidasa Niemcy. W biznesie prowadzi sponsor USA - Nike

Mistrzostwa świata w piłce nożnej to nie tylko walka o palmę pierwszeństwa w sporcie, ale też rozgrywka między dwiema globalnymi markami: Nike i Adidas. Nike właśnie zdobył bramkę.

Akcje Nike zdrożały o niemal 2 proc. w piątek po tym, jak firma opublikowała najnowsze wyniki finansowe.

Okazały się one lepsze od oczekiwań. Nike podał, że przychody ze sprzedaży wzrosły w czwartym kwartale ubiegłego roku o 11 proc. do 7,4 proc. mld dolarów.

Planowany wzrost

Firma poinformowała też, że do końca roku obrotowego (do 31 marca) zanotowała dwucyfrowy wzrost sprzedaży w ramach swoich największych linii produktów, m.in. sprzętu i ubrań do biegania, koszykówki i dla kobiet. Jednak najszybciej rozwijającym się działem była piłka nożna.

Przychody z tego segmentu działalności wzrosły o 18 proc. w roku obrotowym, do 2,3 mld dolarów. - Nasz biznes dotyczący piłki nożnej nigdy nie był silniejszy - podkreślił prezes marki Nike Trevor Edwards.

Pomimo tego, że Nike nie jest oficjalnym sponsorem mundialu, ma plan wygenerowania jak największych zysków z trwających właśnie mistrzostw świata. Nike sponsoruje obecnie kilka największych drużyn turnieju. Wielu z piłkarzy nosi na boiskach w Brazylii buty właśnie tej firmy.

Nike sponsoruje m.in. reprezentację USA, której udało się przejść do następnej fazy rozgrywek.

Adidas w kontrze

Jak informuje CNN Money, w tym samym czasie, od startu mundialu, akcje Adidasa staniały o 7 proc. Mimo, że koncern jest sponsorem mundialu, sponsoruje kilka zespołów i ma kontrakty marketingowe z najbardziej znanymi piłkarzami na świecie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane