• rozwiń
  • WIG20 2251.29 -0.18%
  • WIG30 2550.09 -0.06%
  • WIG 59235.13 +0.07%
  • sWIG80 11562.69 +0.15%
  • mWIG40 3782.72 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:06

Dostosuj

NIK skontrolował górnictwo

NIK skontrolował górnictwo
Foto: TVN24 Foto: Zbyt mało osób skorzystało z zachęt do odejścia

Dobrze i zgodnie z przeznaczeniem - tak według Najwyższej Izby Kontroli wykorzystywane były środki na likwidację kopalń restrukturyzację zatrudnienia.

Nieliczne, jak zaznacza NIK, nieprawidłowości nie wpływają na pozytywną ocenę w tym zakresie.

Wyniki dorocznej kontroli sposobu wykorzystania i rzetelności rozliczenia przez górnictwo budżetowych środków przedstawił w czwartek w Katowicach prezes Izby, Jacek Jezierski. Jak podkreślił, wyniki kontroli NIK wykorzystuje także Bank Światowy, z którego pożyczek pochodzi część budżetowych dotacji dla branży węglowej.

Izba, podobnie jak podczas poprzednich kontroli, negatywnie oceniła organizację procesu odwadniania nieczynnych kopalń. NIK uznała, że może ono być tańsze i bardziej efektywne. Kontrolerzy skrytykowali też przekroczenie w górniczych spółkach wskaźnika wzrostu wynagrodzeń i związane z tym dodatkowe obciążenie budżetu państwa.

Według danych Najwyższej Izby Kontroli rządowy program reformy górnictwa w zakresie zmniejszenia zatrudnienia na powierzchni kopalń nie został zrealizowany. Ponadto, według Izby, ze specjalnych zachęt do odejścia skorzystało znacznie mniej pracowników niż zakładano.

prm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane