• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

"Niezwyciężony" pójdzie w chińskie ręce?

"Niezwyciężony" pójdzie w chińskie ręce?
Foto: wikipedia.org Foto: HMS Invincible jeszcze w dniach swej chwały

Był okrętem jej królewskiej mości, nosił dumną nazwę "Invincible", ma na koncie równie chwalebne dokonania w czasie wojny o Falklandy - a teraz znalazł się na niego chętny. I (ponoć) wcale nie militarne przeznaczenie. Ale "HMS Invincible" uniknie pocięcia na żyletki.

Jak donosi gazeta "South China Morning Post", właściciel sieci restauracji z Hongkongu Lam Kin Bong złożył ofertę na internetowej aukcji, na której wystawiono niedawną dumę brytyjskiej marynarki wojennej - lotniskowiec "HMS Invincible".

Okręt przez niemal 30 lat służył w Royal Navy. W ubiegłym roku wraz z innymi lotniskowcami został wycofany ze służby i wystawiony na sprzedaż - juz nie jako okręt, a jako "pływający blok stali o masie 10 tysięcy ton". Brytyjskie ministerstwo obrony liczyło na jakieś dwa miliony funtów.

Według "South China Morning Post", Lam Kin Bong zaoferował ponad dwa razy tyle - 5 milionów funtów.

Rozbrojona jednostka o wyporności 22 tysięcy ton miałaby trafić do portu Zhuhai, położonego na południu Chin w prowincji Guangdong, tuż przy granicy z Makau. Tam miałaby zostać przekształcona w... międzynarodową szkołę, która będzie zacieśniać związki między Chinami a Wielka Brytanią.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane