• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Niezgoda przegrała z Pekao

Bank Pekao SA miał prawo zwolnić dyscyplinarnie Katarzynę Niezgodę - wynika w wyroku, o którym pisze "Puls Biznesu". Była wiceprezes dostała wymówienie po tym, jak okazało się, że jeszcze jako członkini zarządu BPH (przejętego potem w części przez Pekao) zlecała usługi szkoleniowe firmie swojego narzeczonego - prezentera telewizyjnego Tomasza Kammela. Niezgoda zapowiada odwołanie.

Katarzyna Niezgoda była w BPH prezesem odpowiedzialnym m.in. za szkolenia. Od 2005 roku zaczęła je zlecać założonej przez Kammela firmie Sparrow – co kilkukrotnie podwoiło przychody firmy. Kiedy część BPH została przejęta przez PKO, Niezgoda utrzymała funkcję wiceprezesa. Tam również zaczęła zlecać szkolenia firmie Kammela. W 2009 roku, po przeprowadzonej kontroli wydatków ówczesny prezes Pekao Jan Krzysztof Bielecki zwolnił dyscyplinarnie Niezgodę pod zarzutem m.in. konfliktu interesów i nieuzasadnionych niekontrolowanych wydatków. Kulisy sprawy, okrzykniętej przez media "Kammelgate", były opisywane przez kilka tygodni. Prokuratura jednak nie dopatrzyła się w działalności znamion przestępczych.

Będzie apelować

Wydane przez sąd orzeczenie nie jest prawomocne. Nie zgadzam się z nim. (...) Czekam teraz na uzasadnienie pisemne. Po zapoznaniu się z nim będę składać apelację do sądu wyższej instancji

Katarzyna Niezgoda

Była wiceprezes próbowała podważyć w sądzie tryb wypowiedzenia. Trwające 2,5 roku za zamkniętymi drzwiami postępowanie właśnie zakończyło się oddaleniem powództwa.

- Wydane przez sąd orzeczenie nie jest prawomocne. Nie zgadzam się z nim. Cieszę się, że w zakresie konfliktu interesów sąd nie podziela zdania banku, co zostało podane w ustnym uzasadnieniu orzeczenia. Czekam teraz na uzasadnienie pisemne. Po zapoznaniu się z nim będę składać apelację do sądu wyższej instancji - komentuje w rozmowie z "Pulsem Biznesu" wyrok Katarzyna Niezgoda, dziś prezes DCG, spółki zależnej giełdowej Vistula Group, zarządzającej siecią sklepów odzieżowych Deni Cler.

Orzeczenia nie komentują na razie przedstawiciele Pekao. Jak podkreśla "PB", w razie uprawomocnienia się orzeczenia sądu Niezgoda nie będzie mogła prowadzić drugiego, na razie zawieszonego, procesu przeciwko bankowi - o odszkodowanie za zwolnienie z pracy.

mkg/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane