• rozwiń

Temat: Mundial w Brazylii

Niespokojnie w Sao Paulo, a mundial rusza wieczorem. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

13.04.2014 | Brazylia: piłkarski mundial pod znakiem zapytania? Odtwórz: 13.04.2014 | Brazylia: piłkarski mundial pod znakiem zapytania?
13.04.2014 | Brazylia: piłkarski mundial pod znakiem zapytania? "Źródło: Fakty TVN"

W TVN24 Biznes i Świat śledzimy najnowsze wydarzenia w Sao Paulo, gdzie doszło do zamieszek przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Mundial rozpocznie się dziś o godz. 22:00, kiedy to Brazylia w meczu otwarcia podejmie Chorwację.

Dziś w Brazylii stratuje mundial. Święto piłki jest jednak połączone z licznymi protestami społecznymi. Tysiące Brazylijczyków sprzeciwia się bowiem ogromnym wydatkom, które były związane z organizacja tej imprezy. W TVN24 Biznes i Świat zapytamy czy Brazylia to kraj wielkich przemian, czy też zmarnowanych szans.

Będzie bezpiecznie?

Brazylijskie służby bezpieczeństwa zapewniają, że są przygotowane na różne warianty ataków terrorystycznych.  Minister sprawiedliwości Jose Eduardo Cardozo ocenił w rozmowie z BBC taki atak pojedynczego terrorysty jako mało prawdopodobny. - Brazylia może być spokojna - oświadczył Cardozo i ostrzegł, że w czasie trwania mistrzostw świata nie będą tolerowane żadne akty przemocy.

Porządku na mistrzostwach świata będzie pilnować 170 tysięcy policjantów i żołnierzy. Rząd oddelegował także do tego zadania 1850 funkcjonariuszy sił specjalnych i 36 śmigłowców.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane