• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58622.10 -0.33%
  • sWIG80 11587.49 +0.13%
  • mWIG40 3749.04 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Niereformowalna Poczta

Niereformowalna Poczta
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: "Poczta jest zakonserwowaną strukturą"

- Poczta jest zakonserwowaną strukturą. W pamięci zawsze będę miał to, że w Sztokholmie zlikwidowano siedzibę poczty. Okazało się bowiem, że nikt już listów nie wysyła - powiedział na antenie TVN CNBC Biznes Paweł Poncyljusz z PiS.

Poncyljusz przypomniał, że większość usług, które oferuje Poczta Polska można wykonać już w bankach, czy przez internet. - Pozostawiam to pod rozwagę pocztowcom – komentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Dodał, że jego intencją nie jest straszenie pocztowców, jednak mnożenie kosztów przez pracowników poczty nie będzie dla spółki korzystne.

Komisja przyjazna firmom?
Paweł Poncyljusz skomentował również pracę nowopowstałej Komisji Przyjazne Państwo, której jest członkiem.

- Pracujemy tak naprawdę od 2 tygodni, a nasza praca jest intensywna. Na tym etapie spotykamy się z poszczególnymi branżami, organizacjami i przedsiębiorcami i wysłuchujemy ich uwag odnośnie obecnej legislacji. Problem w tym, że jest tam mało konkretów - powiedział.

Jak dotąd, zdaniem posła PiS, do rozmów najlepiej przygotowała Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, która przedstawiła cały pakiet konkretnych poprawek. - Weźmiemy wszystkie sugestie pod uwagę - dodał.

Poncyljusz jednocześnie zapowiedział, ze po zakończeniu konsultacji z różnymi grupami społecznymi komisja przygotuje listę zmian poszczególnych ustaw i zarekomenduje ją Marszałkowi Sejmu jako inicjatywę Komisji do dalszych prac.

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane