• rozwiń

Nieoczekiwana zmiana w Oplu

Nieoczekiwana zmiana w Oplu
Foto: Opel AG Foto: Diedziba Opel AG w Russelsheim

Niestrudzenie rozmawiał ze związkowcami z krajów, gdzie były fabryki koncernu, restrukturyzował planował - wreszcie wydobył firmę z głębokich kłopotów. Teraz Brytyjczyk Nick Reilly żegna sie z fotelem prezesa Opel AG, ustępując miejsca następcy. Dotychczas odpowiedzialny za rozwój General Motors Karl-Friedrich Stracke od 1 kwietnia będzie szefem jej europejskiej spółki.

Informację o objęciu szefostwa rady dyrektorów Opla przez Karla-Friedricha Stracke nieoczekiwani podano w siedzibie firmy w Russelsheim.

Nick Reilly ma jednak nadal będzie zajmować się markami Opel/Vauxhall, Chevrolet i Cadillac na terenie Europy. Jak zauważa agencja dpa, w praktyce oznacza to dwuwładzę w koncernie. Obaj szefowie mają jedno zadanie: wyprowadzenie Opla nad kreskę. Bowiem o ile sam General Motors z powodzeniem przeszedł kurację uzdrawiająca i nieźle juz zarabia, to jego europejski oddział wciąż swe wyniki pisze czerwonymi cyframi,

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane