• rozwiń

Temat: OLT Express znika z polskiego nieba

Niemieckie OLT Express upada

Niemieckie OLT Express upada
Foto: Wikipedia (CC BY SA)/ Hansueli Krapf Foto: Samoloty OLT zostają na ziemi

Zarząd niemieckich linii OLT Express Germany poinformował o zawieszeniu działalności. Właściciel firmy, holenderski holding Panta, odrzucił propozycję restrukturyzacji, bez której linie nie mają szans na dalsze funkcjonowanie. Niemieckie OLT przetrwało polskie OLT o osiem miesięcy.

O zawieszeniu wszystkich lotów zarząd linii poinformował w oświadczeniu w niedzielę wieczorem. Samoloty OLT Express Germany pozostaną w poniedziałek na lotniskach. Nie poinformowano co stanie się z pasażerami, którzy mają wykupione bilety.

Trudne czasy

OLT Express Germany były niewielką linią regionalną, obsługującą głównie loty pomiędzy niemieckimi miastami. Flota firmy składała się z dziesięciu nie najmłodszych samolotów Fokker 100, czterech Saab 2000 i jednego Saab 340.

Linie miały poważne problemy z zarabianiem na siebie już od wielu miesięcy. W grudniu sytuacja była już na tyle zła, iż zawieszono część połączeń i zapowiedziano poważną restrukturyzację w tym znaczne zwolnienia i zmniejszenie floty.

Rozmowy na temat zmian w firmie prowadzone pomiędzy pracownikami, zarządem i właścicielem najwyraźniej nie przyniosły rezultatów zadowalających dla tych ostatnich.

Polskie związki

OLT Express Germany jest jedną z najstarszych linii lotniczych w Niemczech. Została założona w 1958 r. w Emden pod nazwą Ostfriesische Lufttransport GmbH i należy do najstarszych towarzystw lotniczych w Niemczech.

W 2011 r. została przejęta przez Amber Gold i przemianowana na OLT Express Germany. Polacy w sierpniu 2011 roku wykupili firmę i po połączeniu z dwiema mniejszymi polskimi firmami lotniczymi utworzyli OLT Express. Krótka i intensywna historia polskiej taniej linii zakończyła się niecały rok później, pod koniec czerwca 2012 roku.

Po upadku OLT Express jej niemiecka część została w sierpniu 2012 roku odkupiona przez holenderski holding kapitałowy Panta Holdings.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane