• rozwiń

Niemiecka wódka udaje, że jest z Polski

Niemiecka wódka udaje, że jest z Polski
Foto: TVN24 Foto: Tarpan produkowany jest w Niemczech, a sprzedawany w Wielkiej Brytanii

Firma Drinks and Food sprzedaje w Wielkiej Brytanii wódkę Tarpan głosząc, że to produkt pochodzący z polskich Mazur. Tymczasem alkohol produkowany jest w Niemczech - donosi serwis handel-net.pl.

Niby-mazurska wódka Tarpan weszła na półki sklepów typu cash and carry na terenie całej Wilekiej Brytanii. - Z badań, które przeprowadziliśmy wynika, że na brytyjskim rynku napojów alkoholowych jest miejsce dla polskiej wódki typu premium - komentuje Marc Charles, dyrektor zarządzający Drinks and Food UK Ltd., firmy importującej trunek. - Nasi klienci kojarzą dobrą wódkę z Polską, co więcej, są gotowi zapłacić nawet trochę więcej za produkt, który jest wysokiej jakości - dodaje.

Galopujący koń, czyli symbol jakości

Smukła butelka wódki, z wytłoczonym na niebieskiej etykiecie wizerunkiem galopującego konia, ma odzwierciedlać smak tego trzykrotnie destylowanego trunku oraz budzić pozytywne skojarzenia mieszkających na Wyspach Polaków. Polska w wódce jest jednak jedynie woda i nazwa. Alkohol jest bowiem produkowany i butelkowany w Niemczech przez tamtejszy oddział Drinks and Food.

Kampania promocyjna Tarpana w Wielkiej Brytanii będzie się odbywać poprzez działania PR oraz reklamy w prasie i na portalach dedykowanych polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii, jak również sponsoring wydarzeń kulturalnych, artystycznych lub sportowych adresowanych do mieszkających na Wyspach Polaków - pisze handel-net.pl.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane