• rozwiń

Niemiecka pracowitość to mit?

Niemiecka pracowitość to mit?
Foto: sxc.hu Foto: Leniwy jak Niemiec?

Legendy o niemieckiej pracowitości i zorganizowaniu mogą być naciągane. Z wyników sondażu, przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej Infas wynika bowiem, że dwie trzecie Niemców uważa, iż wydajność w pracy się nie opłaca.

Zamówiony przez Fundację Bertelsmanna sondaż objął tysiąc osób. Poza zaskakującym wynikiem dotyczącym wydajności pracy okazało się, że tylko jedna trzecia ankietowanych uznaje, że wszyscy obywatele mają równe warunki awansu. 87 proc. z nich zadeklarowało, że dla stworzenia bardziej sprawiedliwej sytuacji na rynku powinno się zrównać płace kobiet i mężczyzn, a 77 proc. opowiedziało się za równym wynagradzaniem pracy umysłowej i fizycznej.

Co powinna dawać praca?

Aż 74 proc. respondentów za szczególnie ważne uznało to, by w miejscu ich pracy panowała przyjazna atmosfera. Odpowiadające wydajności wynagrodzenie wymieniło jako priorytet 35 proc. ankietowanych, pewność zatrudnienia 11 proc., a możliwość godzenia obowiązków zawodowych i rodzinnych 8 proc.

Zdaniem ponad dwóch trzecich respondentów, płaca powinna wystarczyć na wyżywienie rodziny.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane