• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Unia walczy z kryzysem euro

Niemiec pogania Europę

Foto: PAP/EPA Foto: Wolfgang Schaeuble ostrzega kraje UE

- Kryzys zaufania do euro przezwyciężymy tylko wtedy, jeśli nie pójdziemy na ustępstwa w sprawie reform. Rynki nie są jeszcze pewne, że strefa euro utrzyma się - powiedział niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble, w opublikowanym w sobotę wywiadzie dla tygodnika "Bild am Sonntag".

Schaeuble ostrzegł tym samym zadłużone państwa strefy euro, by nie traktowały decyzji Europejskiego Banku Centralnego o podjęciu zakupów ich obligacji jako sygnału dla zwolnienia tempa reform budżetowych.

- Byłoby poważnym błędem, gdyby decyzję EBC fałszywie zinterpretowano w takim sensie, że można teraz poluźnić wysiłki. Jest dokładnie odwrotnie - dodał minister.

Iść dalej

Według niego, państwa muszą redukować swe deficyty budżetowe i zwiększać swą  konkurencyjność. - I musimy sprawnie urzeczywistniać niezbędne instytucjonalne reformy w Unii Europejskiej oraz w strefie euro - podkreślił Schaeuble.

Zadeklarował również, że nie ma podstaw dla krytykowania EBC. - Europejski Bank Centralny w przeszłości zawsze trzymał się swego mandatu i zakładam, że będzie tak robił również w przyszłości. Jedno jest bowiem jasne: polityka pieniężna  nie może służyć finansowaniu państw. Tej granicy przekroczyć nie wolno - powiedział.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane