• rozwiń
  • WIG20 2108.05 +0.10%
  • WIG30 2410.09 +0.04%
  • WIG 56118.92 -0.01%
  • sWIG80 11591.88 -0.39%
  • mWIG40 3756.04 -0.24%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Niemcy skonfiskowali polskie mięso

Niemiecka policja skonfiskowała pięć ton mięsa przewożonego polską ciężarówką - potwierdziła berlińska policja. Część dostawy była rozmrożona.

"W sobotę, na jednym z berlińskich targów służby weterynaryjne wykryły dostawę indyczego mięsa, przeznaczonego dla tureckiego hurtownika. Dopuszczalna temperatura, w jakiej wolno przewozić zamrożone mięso, została wyraźnie przekroczona, a duża część towaru była częściowo rozmrożona" - czytamy w komunikacie policji.

Polskie mięso nie było zepsute, lecz transport odbywał się w warunkach niezgodnych z przepisami - powiedziała rzeczniczka berlińskiej komendy policji. Potwierdziła doniesienia niemieckiej prasy, że producentem zakwestionowanego mięsa jest polska firma. Odmówiła jednak podania nazwy producenta i miejscowości, gdzie ma on swoją siedzibę. Zdementowała natomiast informacje mediów, że producent pochodzi z gminy Przemęt w Wielkopolsce. Z ustaleń wynika, że z tej miejscowości pochodzi jedynie kierowca samochodu.

Służby weterynaryjne wykryły w sobotę podczas rutynowej kontroli na jednym z berlińskich targów w polskiej ciężarówce-chłodni pięć ton mięsa transportowanego w warunkach niezgodnych z przepisami. Dostawa, składająca się z mięsa indyczego oraz produktów do wyrobu kebabu, przeznaczona była dla kilku berlińskich odbiorców.

Badania wykazały, że mięso przeznaczone na kebab nadawało się do spożycia tylko w dniu jego konfiskaty. Teraz zostanie komisyjnie zniszczone. Producent może natomiast starać się o odzyskanie mięsa indyczego. Powinien w tym celu zwrócić się do władz weterynaryjnych w Berlinie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane