• rozwiń

Niemcy pracują jak nigdy

Niemcy pracują jak nigdy
Foto: TVN24 Foto: Niemcy pracują jak nigdy od 18 lat (n/z nowy niemiecki wynalazek: taca, z której nie spadają kieliszki)

Stopa bezrobocia w Niemczech w październiku 2010, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 7,5 proc. czyli tyle co we wrześniu - poinformował Federalny Urząd Pracy.

To najniższa stopa bezrobocia od kwietnia 1992 r. Analitycy oczekiwali jednak, że stopa bezrobocia spadnie jeszcze do 7,4 proc.

Liczba osób poszukujących pracy spadła w październiku o 3 tys., po uwzględnieniu czynników sezonowych. To już 16. z kolei miesiąc spadku liczby bezrobotnych.

Analitycy spodziewali się w październiku spadku liczby osób poszukujących pracy o 30 tys., po spadku we wrześniu o 37 tys., po korekcie.

Liczba osób bezrobotnych wyniosła w październiku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, 3,153 mln wobec 3,156 mln poprzednio.

Bez uwzględniania czynników sezonowych liczba ta wyniosła 2,945 mln wobec 3,031 mln poprzednio - podał urząd pracy. Po raz pierwszy od 18 lat liczba ta jest nizsza od trzech milionów. Stopa bezrobocia wyniosła tu 7,0 proc. wobec 7,2 proc. we wrześniu.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane