• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Niemcy nie wpuszczą pracowników do 2011 roku

Niemcy nie wpuszczą pracowników do 2011 roku
Foto: TVN24 Foto: Niemcy zamknięte jeszcze przez dwa lata

Rząd Niemiec oficjalnie poinformował Komisję Europejską, że przedłuży okres obowiązywania ograniczeń na rynku pracy dla obywateli nowych krajów UE o kolejne dwa lata, do 2011 roku - poinformowała rzeczniczka ministerstwa pracy w Berlinie Heike Helfer.

Tym samym Berlin potwierdził decyzję, która zapadła już latem zeszłego roku. Niemieckie władze uzasadniają ją występowaniem "poważnych zakłóceń na krajowym rynku pracy, które dotykają przede wszystkim grupy osób pozostających bez pracy przez dłuższy czas i osób o niskich kwalifikacjach zawodowych oraz regiony wschodnich Niemiec". - Obecny kryzys gospodarczy grozi nasileniem się tych zakłóceń. Przedłużenie środków przejściowych jest konieczne z punktu widzenia polityki dotyczącej rynku pracy - napisano w informacji dla Komisji Europejskiej.

W coraz większej recesji

Decyzja była do przewidzenia. Niemiecka gospodarka, która jeszcze kilkanaście miesięcy temu była lokomotywą Europy, wyjątkowo boleśnie odczuwa skutki kryzysu gospodarczego. 80 mld euro., które rząd przeznaczył na walkę z recesją nie przynosi większych rezultatów. Z pożądanych skutków, dzięki dopłatom do nowych samochodów rośnie tylko sprzedaż aut. Poza tym szybko rośnie bezrobocie, deficyt budżetu, a spada produkcja i konsumpcja. Coraz gorsze są prognozy dotyczące PKB w tym roku, które mówią o sześcioprocentowym spadku.

mkg//kwj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane