• rozwiń

Niemcy nie chcieli, kupią Austriacy?

Niemcy nie chcieli, kupią Austriacy?
Foto: TVN24.pl Foto: Austriacy chcą kupić akcje naszej giełdy

Wiener Boerse jest zainteresowana kupnem pakietu akcji warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych - oznajmił dziś wiceszef wiedeńskiej giełdy Michael Buhl. Wcześniej resort skarbu poinformował, że z kupna większościowego pakietu zrezygnował jedyny zainteresowany - niemiecka Deutsche Boerse.

- Zakup udziałów w warszawskiej giełdzie byłby świetnym uzupełnieniem naszej strategii - stwierdził Buhl w rozmowie z agencją Reutera. Jak dodał, wiedeńska giełda jest zainteresowana jedynie zakupem mniejszościowego pakietu akcji w GPW.

Wiedeńska Giełda jest uważana za największego konkurenta GPW, z którym rywalizuje w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało dzisiaj, że z zakupu 51 proc. akcji naszej giełdy zrezygnowała Deutsche Boerse.

Niemcy byli jedynym inwestorem, który złożył wiążącą ofertę na zakup większościowego pakietu GPW. Ministerstwo Skarbu chciało jednak, żeby do ubiegłego piątku uzupełnili złożoną ofertę o kolejne zobowiązania. Chodziło m.in. o przedstawienie szczegółowego programu rozwoju giełdy, a także zobowiązanie inwestora do wzmocnienia pozycji GPW w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wtedy Niemcy zrezygnowali. "Deutsche Boerse nie przedstawiła nowego dokumentu, co oznacza zakończenie procesu według przyjętej dotychczas strategii. Odnosi się to również do transzy skierowanej do członków giełdy, która była uwarunkowana sprzedażą pakietu większościowego" - napisano w komunikacie MSP.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane