• rozwiń
  • WIG20 2159.54 +0.22%
  • WIG30 2446.78 +0.28%
  • WIG 56803.23 +0.04%
  • sWIG80 11462.48 +0.10%
  • mWIG40 3639.97 +0.53%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:28

Dostosuj

Niemcy chcą współpracy z Rosją

Niemcy chcą współpracy z Rosją
Foto: TVN24.pl Foto: Dla Niemców ważniejsza rosyjska ropa niż Kaukaz

Podczas gdy wielu polityków UE i Stanów Zjednoczonych zastanawia się nad wprowadzeniem sankcji gospodarczych wobec Rosji, Niemcy nie wyobrażają sobie zerwania kontaktów gospodarczych z Rosją. - Rosja i UE są od siebie wzajemnie uzależnione. Blokada rozmów w sprawie członkostwa Rosji w grupie G7 czy WTO to populizm - uznał szef Komisji Wschodniej Gospodarki Niemieckiej Klaus Mangold.

Wtórują mu inni przedstawiciele niemieckich organizacji gospodarczych.

- Bezpieczeństwo energetyczne można osiągnąć tylko z Rosją, która jednocześnie potrzebuje dobrych relacji z Zachodem dla własnego rozwoju - ocenił Mangold. Przypomniał, że 40 procent zużywanego w UE gazu i 30 procent ropy pochodzi z Rosji, ale z drugiej strony - zaznaczył - Rosja sprzedaje do Unii aż 90 procent swojej ropy i 70 procent gazu.

Nie izolować Rosji

Również Niemiecka Izba Przemysłu i Handlu ostrzegła przed próbami izolowania Rosji, która jest najszybciej rozwijającym się rynkiem dla niemieckiego eksportu. - Z punktu widzenia gospodarki izolacja byłaby katastrofą - ocenił cytowany przez media przedstawiciel organizacji Tobias Baumann.

Niemieckie know-how dla Rosji

Według Stowarzyszenia Handlu Zagranicznego (BGA) obecne napięcia w stosunkach z Moskwą nie powinny zaszkodzić współpracy handlowej na dłuższą metę. Rosja zdana jest na niemieckie know-how w procesie modernizacji gospodarki i infrastruktury, a jednocześnie jest dla Niemiec strategicznym dostawcą surowców energetycznych - zaznaczył rzecznik BGA.

KOGO STAĆ NA SANKCJE WOBEC ROSJI? - CZYTAJ WIĘCEJ

G7 POTĘPIA UZNANIE PRZEZ ROSJĘ NIEPODLEGŁOŚCI OSETII PŁD. I ABCHAZJI

/el,iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane