• rozwiń

Nielegalna płatna autostrada?

Nielegalna płatna autostrada?
Foto: TVN24 Foto: Płacić, czy nie płacić?

Grupa posłów z Małopolski złoży do prokuratury wniosek o popełnieniu przestępstwa w związku z pobieraniem opłat od kierowców na płatnym odcinku autostrady A4. Pobieranie opłat za produkt, którego się nie dostarcza, nie jest zgodne z prawem - argumentują posłowie.

Prokuratura zostanie powiadomiona o bezprawnych opłatach pobieranych na płatnym odcinku autostrady A4 – donosi RMF FM.

Doniesienie przygotowuje grupa posłów z Małopolski. Ma ono potwierdzać, że koncesjonariusz – Autostrada Małopolska SA – bezprawnie pobiera pieniądze od kierowców. Stan tej "autostrady" sprawia, że A4 nie zasługuje na to, aby płacić za przejazd - uważają posłowie.

Pobieranie opłat za produkt, którego się nie dostarcza, nie jest zgodne z prawem - mówi poseł Andrzej Adamczyk. - Pragniemy, aby relacje między tymi, którzy eksploatują i czerpią z tego korzyści, a tymi, którzy korzystają i opłacają, były właściwe - dodaje. Jego zdaniem obecnie tak nie jest: - W tej chwili kierowcy płaczą, stoją i klną w żywy kamień. Przepraszam, ale byłem i jestem jednym z nich - zaznacza.

Do prokuratury trafi również doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez osoby, które podpisały tajny aneks do umowy z koncesjonariuszem, mówiący o tym, że w pasie o szerokości 30 kilometrów, środkiem którego biegnie A4 nie można budować ani modernizować dróg alternatywnych. Z tego powodu zablokowanych zostało kilka remontów dróg wokół trasy z Krakowa do Katowic.

tan

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane