• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

"Niecierpliwa" minister uspokaja przedsiębiorców

"Niecierpliwa" minister uspokaja przedsiębiorców
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Bieńskowska: procedury nie możebnie się dłużą

Przedsiębiorcy mogą być spokojni. Wszystkie rozporządzenia dla programu "Innowacyjna gospodarka" są na ostatnim etapie drogi do zatwierdzenia przez rząd - zapewniała w TVN CNBC Biznes Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego.

Minister podkreśliła, że cykl tworzenia rozporządzenia dla przedsiębiorców jest zdecydowanie za długi. - Trzeba to zmienić. Obecnie trwa on 18 miesięcy - stwierdziła. Podkreśliła, że jej resort stara się procedury przyspieszyć - Dzięki temu pierwsze konkursy ruszyły już w lutym i marcu - dodała.

Niecierpliwa minister
Na zarzut, że unijne fundusze ruszają ospale, odpowiedziała: - Projekty już ruszyły. Natomiast one się opóźniły głównie z powodu przetargów. To były wręcz niesamowicie przeciągające się sprawy. No i potem wykonawstwo - tłumaczyła minister. - Nigdzie nie jest tak, po za programem rybołówczym, że jakieś pieniądze są niezakontraktowane. Wszystkie umowy na projekty są podpisane i te projekty są realizowane - dodała.

- Na koniec lutego powinniśmy mieć około 80 proc. wydanych pieniędzy z unijnych dotacji - stwierdziła Bieńkowska. Minister podkreśliła, że nie widzi przeszkód, by wszystkie pieniądze jakie dostaliśmy od Unii Europejskiej zostały wydane.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane